U selu Ade u Obiliću, u subotu je jednom od meštana zapaljen zasad orahovog drveta.
U pitanju je 1,200 orahovih stabala, koja su oštećeni u vatri, ali nema podataka kolika je tačna šteta, saopštila je Kosovska policija.
Incident je prijavio vlasnik njive, koji je naveo da je požar podmetnut. Istraga je u toku.
Inače, ovo selo je proglašeno područjem od posebnog značaja za širenje rudarskih aktivnosti KEK-a.
U pitanju je iseljeno selo, usled eksproprijacije, koju je pratilo veliko uznemirenje meštana, usled toga i što su bili nezadovoljni onim što su dobili kao kompenzaciju.
Izvor :
Kossev


