„Režim u Prištini pokušava da sabotira učešće Srpske liste na parlamentarnim izborima shvatajući da je Srpska lista je jedini bedem odbrane srpskog naroda i države Srbije na prostoru Kosova i Metohije“, rekao je potpredsednik ove stranke Igor Simić.
Na konferenciji na kojoj se obratio jedino Igor Simić, a na kojoj nije bilo prilike da mediji postave pitanja, glavna tema bila je odluka Centralne izborne komisije o sastavu biračkih odbora na biračkim mestima i opštinskim centrima za prebrojavanje glasova.
Igor Simić je nabrojao opštine na Kosovu gde Srpska lista nema članove partije na biračkim mestima, ističući da stranka Nenada Rašića ima veliki broj svojih predstavnika iako je, kako kaže, na prošlim izborima osvojila znatno manje glasova od Srpske liste. Kaže da Srpska lista nema svoje predstavnike na mestima gde se uslovno glasa.
Kaže da je opasno to što na mestima gde se uslovno glasa Srpska lista nema svoje članove. Kaže da postoji bojazan da će se ponovo manipulisati glasovima.
Simić je najavio da će predstavnici ove stranke uložiti žalbu Izbornom panelu za žalbe i predstavke na odluku CIK-a o sastavu biračkih odbora. “Želim da vas obavestim da su naši predstavnici na putu prema Prištini da podnesu žablu na odluku Izbornom panelu za žalbe i predstavke jer je apsolutno prekršeno izborno pravilo koje je sam CIK doneo prošle godine”.
Kaže da je Srpska lista oštećena ovom odlukom, te očekuju da Izborni panel odbaci odluku CIK-a o sastavu biračkih odbora u svim opštinama, jer kako je naglasio u sastavi biračkih odbora u svim opštinama moraju da odražavaju etnički sastav. Navodeći da ovo predstavlja drastično kršenje zakona i izbornih pravila koje ugrožava demokratski karakter izbora.
“Znali smo da će izbori 9. februara biti sve samo ne legalni, legitimni i demokratski. Sami znate da kada smo se prijavili na učešće na ovim izborima, Kurti je želeo da na svaki mogući način da nas spreči da na njima učestvujemo jer, kao što rekoh, predstavljamo bedem odbrane interesa i srpskog naroda i države Srbije na ovim prostorima. Isto tako bilo nam je jasno da će favorizovati svoju stranku ali i satelite koji se predstavljaju kao srpske partije a koje rade u interesu režima u Prištini”, kaže Simić.


