Pič završio posetu Kosovu obilaskom nedavno pristiglih britanskih vojnika

Specijalni izaslanik Ujedinjenog Kraljevstva za Zapadni Balkan lord Stjuart Pič završio je svoju višednevnu posetu Kosovu u kampu Bondstil gde se susreo sa britanskim vojnicima iz Kraljevskog puka princeze od Velsa koji su nedavno došli na Kosovo.

Britanski vojnici su pristigli nakon napada na Kosovsku policiju u Banjskoj 24. septembra ove godine.

U objavi britanske ambasade na Fejsbuku se navodi da ih je ser Pič pohvalio za brzo i profesionalno angažovanje i zahvalio im se na doprinosu mandatu KFOR-a.

Podsetimo, tokom prethodnih nekoliko dana, Stjuart Pič se na Kosovu sreo sa zvaničnicima, ali i drugim predstavnicima političkog života, a posetio je i manastir Gračanicu. U okviru svog boravka u regionu boravio je i u Beogradu.

Izvor :
Kim