Kosovo na SNS „glasačkom listiću“

“Borba za očuvanje Kosova i Metohije”, tema je koja će se, između ostalih, naći na takozvanom glasačkom listiću Srpske napredne stranke u centru Beograda 27. juna.

Kosovo se tako našlo među ostalim uopštenim temama i pitanjima na listiću naprednjaka. Kuriozitet je da će pristalice, simpatizeri i članovi SNS moći da glasaju i izaberu prioritete i da se izjasne šta im je važnije između ostalog jeftiniji lekovi ili Kosovo.

Moći će da izaberu pet tema

Osim Kosova u ponudi je i briga o ljudima, očuvanje mira i stabilnosti, unapređenje zdravstvenih usluga, poboljšanje obrazovnog sistema, rast penzija, smanjenje cena lekova, energetska sigurnost, veća ulaganja u kulturu, ekologiju i druge oblasti od značaja za građane.

Naprednjački skup u Pionirskom parku i ispred Skupštine Srbije deo je Vidovdanskih dana u organizaciji SNS, pa će se prema najavama, Aleksandar Vučić jednog dana obratiti kao član SNS, a drugog kao predsednik Srbije.

Naime, baš na Vidovdan Vučić će predstaviti “obiman paket državnih mera namenjenih penzionerima i socijalno najugroženijim grupama”.

Analitičari i kritičari vlasti ocenjuju da “spajanje stranačkog mitinga sa dodelom državne pomoći predstavlja školski primer funkcionerske kampanje i mobilizacije glasačkog tela pred naredne izbore, uz dalje brisanje granica između stranke i države”.

Vidovdan u Ćacilendu

Protiv, kako je naveo, Vidovdana u Ćacilendu izjasnio se ranije političar Momčilo Trajković.

Trajković je kazao da su Srpska napredna stranka (SNS) i Vučić izdali sve nacionalne interese i da je „Ćacilend jedini prirodni prostor na kome oni treba da okupljaju svoje pristalice“.

„Dobro je što Vučić i vrh SNS-a ne mogu da dođu na Gazimestan jer bi potpuno obesmislili obeležavanje tog praznika. Vučićeva izjava da je car Murat mnogo veći junak od kneza Lazara i ostalih srpskih vojvoda, govori da se radi o poremećenoj pameti, i zbog toga oni nisu prihvaćeni nigde van Ćacilenda“, rekao je Trajković.

Izvor :
Radio Kim