Hiper: Sve zajednice treba da budu zastupljene u Skupštini Kosova

Portparolka Evropske komisije Anita Hiper izjavila je da u Skupštini Kosova treba da budu zastupljeni svi građani i sve zajednice i dodala da izbacivanje nekoliko, kako je navela, opozicionih poslanika sa sednice skupštine u Prištini ne pomaže u smanjivanju tenzija.

„Skupština Kosova je mesto gde svi građani i sve zajednice treba da budu zastupljeni“, navela je Hiper u pisanom odgovoru za Tanjug na pitanje kako Komisija komentariše to što su poslanici Pokreta Samoopredeljenje u četvrtak sprečili poslanike Srpske liste da prisustvuju sednici skupštine prištinskih institucija, preneo je Radio Mitrovica sever.

Ona je istakla da to što je predsednik skupštine izbacio, kako je navela, nekoliko opozicionih poslanika „ne pomaže u smanjivanju tenzija“ na Kosovu.

Hiper je ocenila da, istovremeno, „bojkot Skupštine od strane istih poslanika takođe podriva kosovske institucije“.

Poslanicima Srpske liste je prekjuče onemogućen ulazak na sednicu Skupštine Kosova. To im poslanici Pokreta Samoopredeljenje fizički nisu dozvolili. Predsednik Skupštine Gljauk Konjufca prekinuo je sednicu i zatražio od poslanika Srpske liste da napuste sednicu.

Srpska lista je saopštila da će učestvovati na izborima koji će na Kosovu biti održani 9. februara.

Izvor :
Tanjug, Radio Mitrovica sever