Elek i Srska lista proglasili „istorijsku pobedu“

Predsednik Srpske liste Zlatan Elek oglasio sa saopštenjem u kojem se navodi da je danas ostvarena „velika i istorijska pobeda Srpske liste i srpskog naroda na Kosovu i Metohiji“.

Elek je saopštio da je Srpska lista odnela je ubedljivu pobedu u opštini Klokot sa 948 osvojenih glasova ili 90,03% važećih glasova. Time je, po njegovom mišljenju, „zaokružen više nego odličan rezultat“ i potvrđena pobeda u svih deset opština sa srpskom većinom, gde će „naši ljudi imati i gradonačelnike i skupštinsku većinu odbornika iz redova naše stranke“.

 

„Ova pobeda nije samo izborni rezultat – to je pobeda srpske sloge, jedinstva i vere u zajedničku snagu našeg naroda. Ona je najbolji dokaz da kada smo složni, možemo sve“, dodao je Elek. On je saopštio i da je srpski narod „i ovoga puta pokazao zrelost, odgovornost i nepokolebljivu veru u zajedništvo“.

Istakao je da je Srpska lista „jedina istinska politička snaga srpskog naroda na Kosovu i Metohiji“ i da ima „jasnu podršku naše države Srbije i predsednika Aleksandra Vučića“. Prema njegovim rečima, upravo ta podrška, zajedno s jedinstvom naroda, „predstavlja temelj na kojem gradimo opstanak, sigurnost i budućnost srpskog naroda“.

 

„Ova pobeda je ujedno i poruka svima koji su, kroz pritiske, hibridne akcije i laži, pokušali da oslabe Srpsku listu i njeno rukovodstvo – da srpski narod zna istinu i stoji uz svoje predstavnike“, naveo je Elek.

 

„Zato večeras, više nego ikada, možemo ponosno reći – pobedila je srpska sloga, pobedilo je jedinstvo, pobedila je Srpska lista“, poručio je njen predsednik.

Izvor :
Kim