Sjedinjene Američke Države danas su najavile novu finansijsku pomoć za Kosovo. Kako je saopšteno, Kosovo će dobiti još 31,9 miliona američkih dolara pomoći za „ekonomske i demokratske izazove“.
Ova pomoć koju Amerika dodeljuje preko USAID-a Kosovu preuzeta je kao obaveza na ceremoniji kojoj su prisustvovali predsednica Kosova Vjosa Osmani Sadriu, američki ambasador Džefri Hovenijer i direktorka USAID-ove misije Zejna Salahi.
Kako je saopšteno, od 1999. godine, USAID je uložio preko milijardu američkih dolara u obnovu Kosova i njegov razvoj.
Izvor: RTV KIM


