Povratničko selo Osojane kod Istoka od juče je gotovo potpuno bez pijaće vode. Pošto od nadležnih iz vodovoda nisu dobili najavljenu pomoć, meštani apeluju na međunarodne organizacije da im pomognu.
Restrikcije vode predstavljaju poseban problem tamošnjem vrtiću.
Meštani su se niz dana bezuspešno obraćali regionalnoj vodoprivrednoj kompaniji i molili za pomoć i normalizaciju vodosnabdevanja.
Uprkos najavama da će ekipe doći na teren i pokušati da otklone postojeće probleme, to se nije desilo.
Meštani Osajana su za Kim radio najavili da će se obratiti međunarodnim institucijama, od kojih očekuju pomoć i uticaj na odgovorne da im se omogući normalno vodosnabdevanje.
O nevoljama stanovnika Osojana sa vodom i strujom Kim radio izveštava niz godina.
Izvor :
Radio KIM


